A jegyzet bemutatja a digitális áramkörök alapvető tervezési és tesztelési módszereit és a témához kapcsolódó alapvető fogalmakat. A jelenlegi tervezőeszközök a hardverleíró nyelv alapú tervezés mellett mára már lehetővé teszik az áramkör működésének a specifikálását különböző magas szintű programozási nyelveken is (C, C++, System C, Matlab). Míg a VHDL alapú tervezés alapos hardveres ismereteket igényel, a HLS technikák és egyben a System Generator alapú környezet alkalmazásával minimális hardverismeretek mellett is könnyedén megvalósítható egy alkalmazás.
A jegyzetben szemléltetett példák alapján az olvasó elsajátíthatja a digitális áramköri tervezés és tesztelés alapjait, a digitális áramkörök különböző tartományokban történő leírását, digitális rendszerek tervezési módszereit. A jegyzet tárgyalja a VHDL hardverleíró nyelv alapú tervezés alapjait, a VHDL nyelvtani elemeit, a kapcsolódó szabványokat.
A könyv összefoglalja az alapvető áramkörök szekvenciális és konkurens utasításokkal való megvalósítását, illetve véges állapotú automaták és komplex állapotgépek VHDL alapú specifikálását. Szemlélteti a tervezett digitális áramkör tesztelését, szimulációval történő ellenőrzését, FPGA-ba integrált logikai analizátor alkalmazásával működés közbeni tesztelését.
Scientia Kiadó
Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem
A Scientia Kiadó a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem kiadója; az egyetem Tudományos Kutatásszervezési Osztályának alegységeként fejti ki tevékenységét.
Scientia Kiadó
400112 Kolozsvár
Mátyás király u. 4. sz.
Tel: +40 364 401454
E-mail: scientia@kpi.sapientia.ro